SOS! Gamtos, Gyvūnų, Žemės naikinimas ir teršimas

Nors informacijos apie rūšiavimo svarbą ir naudą yra pateikiama gana daug, tačiau, ekologijos ekspertų teigimu, gyventojams užsiėmus tuo praktiškai, dar kyla daugybė paprasčiausių klausimų, į kuriuos atsakymų reikėtų ieškoti žymiai atidžiau. Plačiau »
Dauguma žino, kokie maisto produktai nėra naudingi, taip pat tai, kad juos reikia vartoti saikingai, jei nori išlikti sveiki. Tačiau nereikia galvoti tik apie save: yra daugybė maisto produktų, kurie kenkia mūsų motinai gamtai. Toliau pateikiamas 8 maisto produktų sąrašas. Kitą kartą prieš dedant juos į prekybos centro krepšelį, verta pagalvoti, ar tikrai norėsis tai valgyti. Jei pasaulyje būtų mažiau žmonių, kurie, kaip Prancūzijos karalius Liudvikas XIV, sakytų: „Po manęs nors ir tvanas“, pasaulis būtų daug gražesnis, žemė ir oras švaresni. Plačiau »
2015 m. sausio 13 d. Europos Parlamento narių dauguma balsavo už tai, kad valstybės galėtų pačios apsispręsti dėl GMO auginimo savo teritorijoje. Vieniems politikams giriant tokį liberalumą, o kitiems sunerimus dėl rinkos vieningumo problemų, buvo atsisakyta iki šiol galiojusių taisyklių, beveik visiškai draudusių GMO javų auginimą. Plačiau »
Iki 2015 metų sausio Europos Komisija turi nuspręsti, ar leisti verslui toliau naudoti Bis(2-etilheksil) ftalatą (DEHP), siejamą su nevaisingumu, vėžiniais susirgimais, neigiamu poveikiu smegenims. Europos Komisija suinteresuotų verslo grupių prašymą gavo kartu su Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) Rizikos vertinimo ir Socialinės bei ekonominės analizės komitetų išvadomis. Plačiau »
Europos Komisija pritarė Žaliųjų frakcijos narės Margrete Auken pasiūlymui Europoje iki 2019 m. 50 proc., o iki 2025 metų 80 proc. sumažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą. Plačiau »
Monopolizuodamos dirbamą žemę korporacijos perima pasaulio maisto tiekimą Plačiau »
Trečiadienį Europos Komisija nutarė, kad nuo 2025 m. perdirbamąsias atliekas bus draudžiama vežti į sąvartynus. Plačiau »
Aplinkos ministerija renka duomenis apie Sosnovskio barščio paplitimą mūsų šalyje ir kviečia gyventojus prisidėti kaupiant informaciją apie šio invazinio laukinio augalo augimo vietas. Labiausiai barščių plotai pastebimi dabar, kai jie žydi, todėl tinkamiausias laikas juos registruoti – iki vasaros vidurio. Duomenys apie Sosnovskio barščio paplitimą leis planuoti šios rūšies gausos reguliavimo darbus ir tam būtinas lėšas. Plačiau »
Žaliosios politikos institutas kviečia Lietuvoje veikiančius prekybos centrus pasirašyti įsipareigojimą mažinti plastikinių maišelių vartojimą bei skatinti savo pirkėjus vartoti atsakingai. Plačiau »
Nidos mieste esančios kavinės naują pavasario-vasaros sezoną pasitiks prisijungusios prie tęsiamos socialinės iniciatyvos „Vanduo iš čiaupo – Tau geriausias“. UAB „Neringos vandenys“ direktoriaus pavaduotojas gamybai Darius Vaitkevičius teigia, kad visi Neringos savivaldybės gyventojai ir poilsiautojai gali būti ramūs dėl vandens kokybės ir tinkamumo gerti jį iš krano. Plačiau »
« atgal |1|2| pirmyn »