Kultūra, žalioji veikla

Žalumynų namuose galima auginti visus metus. Svarbiausia – saugoti jaunus daigus nuo skersvėjų bei didelių temperatūrų pokyčių. Želiantys augalai ant virtuvės palangės primins seniai prabėgusios vasaros šilumą, saulės šviesą ir malonų gaivumą. Be to, dailiuose vazonėliuose daiginami prieskoniniai augalai pagyvins interjerą ir namams suteiks jaukumo. Plačiau »
Pirmoje kovo pusėje reikia pradėti visų prieskoninių augalų sėją, LRT RADIJUI sako Sodininkystės daržininkystės instituto darbuotoja Nijolė Maročkienė. „Rekomenduoju kiekvienai šeimai po ranka turėti vaistinę melisą, citrininę katžolę, paprastąjį raudonėlį, čiobrelių. Jie – ne tik aromatiniai, bet ir vaistiniai augalai. Taip pat nepamirškime pipirmėtės ir šaltmėtės“, – pataria N. Maročkienė. Plačiau »
Žiniasklaidoje kasdien galima išgirsti naujienų apie bendrąjį vidaus produktą (BVP), infliaciją, ekonomikos skatinimą ar verslumą. Tačiau vis dažniau pasaulyje pradedama kalbėti apie laimės ekonomiką. Ar tikrai nuostata, kad tas, kuris daug uždirba, yra laimingas, po truputį turėtų būti išstumta suvokimo, kad daug uždirba tas, kuris yra laimingas? Plačiau »
Pagaliau sulaukus pelnytų atostogų (kad ir pačių trumpiausių), iškyla dilema – kur kokybiškai praleisti laiką, pailsėti ir įkrauti vidines baterijas, kurių labai prireiks niūriais rudens vakarais. Tie, kas pavargo nuo didelių žmonių sambūrių ir ilgų kelionių autostrada, ima žvalgytis arčiau ir dažniausiai pasimeta tarp dviejų pasirinkimų – Druskininkai ar Birštonas. Plačiau »
Bolivijoje įsigaliojo Motinos Žemės įstatymas. Tai – vienintelė valstybė pasaulyje, kuri, atsidėkodama Motinai Žemei už jos suteiktas gėrybes, suteikė oficialias teises. Spalio 24-ąją Bolivijos prezidentas Evo Moralesas apie tai visiems pranešė daug emocijų sukėlusioje ceremonijoje Palacio Quemado rūmuose („Sudegintieji rūmai“, vadinamoji Prezidento rezidencija) La Paso mieste. Plačiau »
Eu­ro­pą, Pie­tų Ame­ri­ką ir Azi­ją ap­ke­lia­vęs Ša­rū­nas KLĖ­GE­RIS sa­ko, kad pa­sau­ly­je jam te­ko ma­ty­ti tik vie­ną vie­tą, ku­ri ne­iš­ven­gia­mai pa­kei­čia kiek­vie­no ten nu­ke­lia­vu­sio žmo­gaus min­tis. Tai – Ti­be­tas. Pa­slap­tin­gas ir to­li­mas kraš­tas ste­bi­na at­šiau­ria ir di­din­ga gam­ta, o ti­be­tie­čiai – bu­dis­ti­ne ra­my­be, su­si­tai­ky­mu su tuo, ko jie ne­ga­li pa­keis­ti, bet vi­sa­da ga­li pra­šy­ti pa­slap­tin­gų bū­ty­bių ma­lo­nės ir už­ta­ri­mo. Plačiau »
Tikriausiai daugelis girdėjo apie šiuo metu labai populiarius meditacinius užsiėmimus, per kuriuos piešiamos mandalos. Tačiau tai nėra nieko naujo. Mandalos egzistuoja, ko gero, nuo visatos atsiradimo. Su mandalos grožiu patys to neįtardami žmonės susiduria kiekvieną dieną. Paprastai tariant, madala – tai šventas ratas. Plačiau »
Geriausias depresijos gydymo būdas – įpročių keitimas, padedantis keisti smegenų būseną. Tai apima ir įpročius, susijusius su darbu ar bet kuria kita veikla. Tad kaip pagerinti savijautą ir darbingumą bei nustoti vis atidėlioti darbus į miglotąjį „vėliau“. Plačiau »
Viskas prasidėjo dar prieš 300 metų, kai marahadžia (karalius) iš Jodhpuro – antikinio miesto rytinėje Indijos dalyje – norėjo pastatyti savo naujus rūmus. Jis pasiuntė karius į mišką surinkti medieną šalia esančiame regione Khejarli kaime, kuriame Bishnoi gyventojai padėjo puoselėti gausybę khejri (Prosopis cineraria) medžių. Kai karaliaus vyrai pradėjo kenkti medžiams ir juos naikinti, Bishnoi tauta ėmė protestuoti iš sielvarto, tačiau jie buvo ignoruojami karių, kurie tik vykdė karaliaus įsakymą. Plačiau »
Europos pilietinės visuomenės organizacijų, prisidedančių prie tvarios kakavos gamybos, iniciatyva atliktas naujas tyrimas „Cocoa Barometer“ 2015 m. Jame nagrinėjamos aktualiausios kakavos sektoriaus problemos, apžvelgiamas progresas bei pateikiamos ateities rekomendacijos. Plačiau »
« atgal |1|2| pirmyn »