Eko Verslas, Eko Žmonės

Nežinai, kur atiduoti atliekas? Maps.lt siūlo išmanų sprendimą Pastaruoju metu didėjant diskusijoms dėl atliekų rūšiavimo, pristatomas naujas įrankis, padėsiantis lengviau rasti visą informaciją apie specifinių atliekų surinkimo vietas. Plačiau »
Daivos Giedrikienės paprasta ūkininke nepavadinsi ne tik dėl to, kad su vyru Arūnu ir vaikais ji ūkininkauja pagal ekologinės žemdirbystės principus, bet ir dėl to, kad jų asortimente gausu Lietuvoje retai auginamų daržovių. Kiaulių ir karvių jų ūkyje nėra. Jie - ekologiškų daržovių karaliai, šviesūs, švarūs ir visada šiltai besišypsantys. Ekologinę daržininkystę 2001 m. pradėjo nedideliuose ploteliuose. Šiandien jie turi didelį būrį ištikimų klientų Vilniuje, kurie dažnai nepatingi ir netrumpose eilėse pastovėti. Plačiau »
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino užstato už daugkartines gėrimų pakuotes sistemos taikymo ženklą. Šiuo ženklu turi būti žymimi visi Lietuvoje parduodami ir į užstato už daugkartines pakuotes sistemą įtraukti stikliniai buteliai su gėrimais. Plačiau »
Ar po dvidešimties metų įdirbio ekologinė daržininkystė ir sodininkystė nebus nustumta į nuošalę? Į šį klausimą kol kas negali atsakyti nei ūkininkai, nei žemės ūkio politikos strategai. Ūkininkus vilioja naujas prekių ženklas „Išskirtinės kokybės produktas” - auginant tokią produkciją galima saikingai naudoti chemiją ir mineralines trąšas, o skiriama parama ne ką mažesnė nei išmokos už ekologinį ūkininkavimą. Kiek ekologiškų daržovių, vaisių ir uogų augintojų tęs ekologinį ūkininkavimą, o kiek jų susigundys žengti žingsnį atgal į chemizuotą ūkį ir dalyvauti Išskirtinės kokybės produkto (IKP) programoje, priklausys nuo naujo paramos laikotarpio politikos. Plačiau »
Pilnatvės namai  (0) 2013-10-27
Rasa įsitikinusi, kad dukros jai parodė kelią: „Jei ne mergaitės, jei ne pauzė, kuri leido atsitraukti nuo darbų, būčiau tebesisukusi rutinoje iki šiol. Koks būtų buvęs mano gyvenimas? Septintą valandą ryto Smiltė - darželyje, aštuntą - dičkės mokykloje, aš - darbe iki šešių. Po to - paknopstomis į darželį, nes jį uždaro pusę septynių. Su tamsa grįžtame namo, paskubomis suruošiu vakarienę, pamokų ruoša, purvini drabužiai į skalbyklę ir be kvapo į lovą. Kitą rytą vėl tas pats!” Dabar Rasa gyvena be skubos, ramiai. Ir nežaidžia su vaikais, kaip dabar moko psichologai, - šeima tiesiog būna kartu. Jei mergaitėms reikia dėmesio, eina ką nors daryti kartu - kepa pyragą, džiausto skalbinius, kapstosi darže. Jos turi ir savų darbų - obuolius surinkti, šunis prižiūrėti, išnešti kompostuojamas atliekas. „Aš nėjau į darželį, augau su tėvais. Ryšys nutrūksta, kai žmonės liaujasi natūraliai gyventi”, - įsitikinusi ji. Plačiau »
Prieš mažiau nei savaitę įtakingas leidinys “Forbes” publikavo turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą, kurio viršūnėje ketvirtus metus iš eilės atsidūrė Meksikos telekomunikacijų magnatas ir “América Móvil” didžiausias akcininkas Carlosas Slimas Helú. Anot šaltinio, jo valdomo turto vertė siekia 73 mlrd. JAV dolerių. Plačiau »