Ar žinote, kad ... ?

  • Statistika rodo, kad vidutinis vakarietis per dieną naudoja apie 9 skirtingus produktus ir tokiu būdu ant jo kūno patenka 120 skirtingų cheminių komponentų, nors 80 proc. sudedamųjų dalių poveikis žmogaus organizmui niekada nebuvo ištirtas. Vis dažniau pasigirsta nuomonė, kad kūno priežiūros priemonių ingredientų gausybėje yra cheminių medžiagų, pavojingų sveikatai ir nedraugiškų aplinkai.
  • Skalbiniuose visuomet lieka šiek tiek skalbimo miltelių – dėvėdami tokius rūbus, beveik visą laiką patiriame tiesioginį kontaktą su medžiagomis, galinčiomis paveikti mūsų sveikatą. Vanduo iš skalbimo mašinų niekur nedingsta, o patenka atgal į gamtą. Daugiausia ką galime padaryti – rinktis ekologiškesnes skalbimo priemones, skalbti tuomet, kai to reikia, taip pat rinktis tokius rūbus, kurie lengvai išsiplauna, yra tvirti, praktiški ir natūralūs.
  • Kosmetikos pramonėje naudojama daugybė kenksmingų sintetinių medžiagų, kurios sukelia vėžį, alergijas, įgimtus defektus. Taigi, pirma, ką turite padaryti, atsakyti sau į klausimą, kas jums yra būtina ir be ko galite puikiai išsiversti. Antra – jei jau perkate, tai pirkite atsakingai, įvertindami tiek pakuotę, tiek patį produktą, tiek jo sudėtį.
  • Ekologiškame maiste nėra GMO (genetiškai modifikuotų organizmų). Nors ir GMO poveikis žmogui ir aplinkai yra tyrimų ir diskusijų tema, ekologiškų produktų standartai draudžia naudoti GMO net gyvulių pašaruose.
  • Daugelis mokslininkų vis įspėja dėl nuodingų garų, kurie išsiskiria perkaitinus įprastinę nesvylančios dangos keptuvę. Jų sudėtyje yra PTFE ir PFOA kenksmingų žaliavų. „EPA“ (JAV federalinė tarnyba, atsakinga už žmogaus sveikatos ir aplinkos apsaugą) įsipareigojo pilnai atsisakyti PFOA naudojimo plataus vartojimo gaminiuose iki 2015 m. PTFE ir PFOA pradeda skilti į sudėtines dalis, kai kepimo ir virimo indai pasiekia 260oC temperatūrą, kuri ant tradicinės viryklės viršaus pasiekiama po 3-4 minučių kaitinimo. Tada į orą išsiskiria garai, kurie yra labai kenksmingi kvėpavimo sistemai. Plačiau...
  • Auginant ir apdirbant bet kokį natūralų pluoštą sunaudojama labai daug vandens – audiniai mirkomi, dažomi, plaunami. Skaičiai įspūdingi: kad būtų išauginta medvilnės vieneriems sportiniams marškinėliams, reikia beveik tūkstančio litrų vandens.Nustebęs
  • Europoje 30 mln plastiko butelių kasdien patenka ant žemės paviršiaus. Plastikas suyra daugiau nei per 1000 metų. Vienam litrui vandens plastikiniame butelyje pagaminti sunaudojami 3 litrai vandens! Yra ženklių įrodymų, kad PET ir polikarbonato taroje toksinai „nuteka“ į gėrimus, kuriuos geriame mes ir mūsų vaikai. Naudokite šaltinio vandenį arba vandenį iš krano, kuris daugelyje Lietuvos miestų yra vienas švariausių Europoje, nes mes geriame požeminį vandenį.